גרר יואב שירותי גרירה

כל מה שצריך לדעת על גרר דולי

עגלות גרירה המותאמות אישית לסוגי הרכבים השונים מהוות פריצת דרך משמעותית בתחום הגרירה. בעוד שבעבר היה נהוג להשתמש באותו סוג גרר סטנדרטי עבור כל כלי הרכב, הרי שכיום ישנה הבנה כי יש צורך בפתרונות ספציפיים ומותאמים אישית.

הדבר נכון במיוחד לגבי רכבים חדשים הכוללים טכנולוגיות מתקדמות כגון מערכות היברידיות, סוללות חשמליות, ומערכות בקרה אלקטרוניות. גרירה סטנדרטית של רכבים אלה עלולה לגרום נזק בלתי הפיך כתוצאה מכשל במערכות השונות.

עגלות הגרירה החדשות לוקחות בחשבון את המאפיינים הייחודיים של כל סוג רכב, כך שהן מסוגלות לגרור אותם בבטחה מבלי להזיק לרכיבים הפנימיים שלהם. הן כוללות מנגנונים מיוחדים אשר מונעים נזק לצמיגים, לתיבת ההילוכים וליתר מערכות הרכב הרגישות.

כך שבזכות התפתחות טכנולוגיית עגלות הגרירה, ניתן כיום לגרור מגוון עצום של סוגי רכבים תוך התחשבות מלאה במאפייניהם הייחודיים ושמירה מוחלטת על שלמותם ותקינותם לאורך זמן.

שירותי גרר
שירותי גרר

מה מיוחד בגרר דולי?

כאשר אנו מדברים על גרר דולי אנחנו למעשה מדברים על סוג של עגלת גרירה מיוחדת, המיועדת לרכבים שהגלגלים האחוריים שלהם אינם מסתובבים בחופשיות בזמן הגרירה. במקרים מעין אלה נדרשת גרירה מבוקרת ומקצועית על ידי גורם מוסמך שמחזיק ברישיון מתאים לביצוע המשימה.

חברת הגרירה צריכה להיות בעלת ניסיון ומיומנות בתחום, כשלרשותה עומד רכב גרר ייעודי המצויד בציוד מקצועי לביצוע גרירה בטוחה. במקרה של רכב "נעול גלגלים" שאינו מאפשר תנועה חופשית של הסרנים האחוריים, משתמשים בעגלת דולי מיוחדת.

בשיטה זו הסרן הקדמי נתמך על ידי העגלה ואילו הסרן האחורי מורם מעל הקרקע באמצעות מנוף הידראולי. במהלך הגרירה אסור שהנהג ימצא ברכב ועל המנוע להיות מכובה. בכלי רכב היברידיים קיימת דרישה להרכיב מתקן תומך מתחת לגלגלים על מנת להגן על המערכות הפנימיות מפני נזק אפשרי כתוצאה מהמגע עם הכביש.

הגנה על מערכות הרכב בעת גרירה

ישנם מקרים בהם נדרש שימוש בגרר דולי על מנת לגרור כלי רכב מסוימים בבטחה. הסיבה לכך היא הצורך בהגנה מוחלטת על מערכות הרכב מפני נזק אפשרי הנגרם כתוצאה ממגע הגלגלים עם פני הכביש במהלך הגרירה.

הדבר נכון במיוחד לגבי רכבי שטח 4X4, רכבים עם הנעה דו גלגלית קדמית או אחורית וכלי רכב אחרים בעלי מערכת הנעה מורכבת. אצל רכבים מן הסוג הזה, גרירה רגילה עלולה לגרום נזק בלתי הפיך למערכת התמסורת המורכבת.

עגלת גרר מסוג דולי מאפשרת את הרמת הגלגלים מעל פני הקרקע ובכך שומרת על שלמות מערכות הרכב תוך כדי תנועה. השימוש בגרר דולי הוא אמצעי הכרחי עבור סוגי רכב מסוימים על מנת לאפשר גרירה בטוחה ללא חשש לנזק יקר ערך.

error: Content is protected !!
להזמנת גרר תוך 30 דקות לחץ כאן