גרר יואב שירותי גרירה

חילוץ רכב חשמלי בישראל

עם המעבר הגובר לרכבים חשמליים בישראל, שנועד לחסוך בעלויות דלק ולתרום לאיכות הסביבה, אנו עדים גם לעלייה במספר מקרי התקיעות והצורך בחילוץ. חרף התקדמות עצומה בתעשיית הרכבים החשמליים, רבים מוצאים עצמם נתקעים בשל בעיות מכאניות או סוללה ריקה. האם חילוץ רכב חשמלי שונה מחילוץ רגיל? אמנם מדובר בתהליך די דומה, אך גרירת רכבים חשמליים מצריכה ידע והתמחות ספציפית. כדי למנוע מצבים מסוג זה, מומלץ לטעון את הרכב בקביעות, לבצע טיפולים תקופתיים ולנהוג בזהירות לפי ההנחיות. שכן, אין ספק שלהיתקע עם רכב זה אחד האירועים המתישים ביותר עבור נהג.

חילוץ רכב חשמלי – מצבים ייחודיים המצריכים גרירה

הרכב החשמלי מציע לנו שפע של יתרונות, החל מחיסכון בעלויות הנסיעה וכלה בחוויית נהיגה שקטה ונעימה. אולם, מאפייניו הייחודיים עלולים גם להוביל למצבים המחייבים את גרירתו בעזרת גרר דולי. אחד מן המצבים הללו הוא התרוקנות הסוללה – "מיכל הדלק" של הרכב החשמלי. כשזה קורה, יש לגרור את הרכב לעמדת טעינה. מצב נוסף הוא כשל תוכנה הגורם להשבתת הרכב. גם נהיגה שקטה עלולה למנוע מהנהג לשים לב לתקלה, עד שהרכב כבר אינו יכול לנוע ונדרשת גרירה. תאונות גם הן יכולות להוביל למצב שבו יש לגרור את הרכב החשמלי. אם כן, לצד הרבה יתרונות, לרכבים חשמליים ישנם גם תרחישים ייחודיים המחייבים גרירה.

חילוץ רכב חשמלי
חילוץ רכב חשמלי

שלוש נקודות מפתח בגרירת רכב חשמלי

ריכזנו עבורכם מידע בנוגע ל-2 נקודות חשובות מאוד אליהן יש להתייחס בעת גרירת רכב חשמלי:

  • משקל מוגבר המחייב פתרונות גרירה ייעודיים – רכבים חשמליים שוקלים לעתים עשרות אחוזים יותר מרכבי בנזין מקבילים, בעיקר בגלל משקלה הרב של הסוללה. בפועל, המשקל של רכב חשמלי יכול להגיע עד 2.5 טון – משקל זהה לזה של רכבים מסחריים כבדים! הסיבה למשקל העודף היא הסוללה הכבדה הנדרשת כדי להניע את המנוע החשמלי לאורך זמן. כתוצאה מכך, בעת גרירת רכב חשמלי יש צורך במנוף וציוד גרירה מותאמים שיוכלו לשאת משקלות כה כבדים. זאת בנוסף לאמצעים הידראוליים המיועדים להעמסה ושינוע בטיחותיים של הרכב.
  • מיקום סוללה וסוג הנעה משתנים – קיים שוני רב בין דגמי רכבים חשמליים שונים בכל הקשור למיקום הסוללה ולסוג ההנעה. ישנם רכבים עם הנעה קדמית או אחורית, ובכל דגם הסוללה ממוקמת באזורים שונים. שוני זה משפיע על אופן ההעמסה הנכון של הרכב לצורך גרירה. כמו כן, רכבים חשמליים מתקדמים כוללים מערכות אלקטרוניות ומחשוב רגישות שיש להתחשב בהן בעת גרירה. לכן יש צורך בהתאמת אופן הטיפול והגרירה לכל רכב ורכב באופן ספציפי.

גרר יואב – מומחים בגרירת רכבים חשמליים

חברת גרר יואב עוסקת שנים רבות בגרירת כל סוגי הרכבים, ובשנים האחרונות צברה ניסיון רב בתחום המתפתח של גרירת רכבים חשמליים. החברה מצוידת בציוד מתקדם, כולל משאיות גרר עם מנופים ואביזרים הידראוליים המותאמים למשקל הכבד יחסית של רכבים אלה. יתר על כן, לרשות החברה עומד צוות טכנאים ונהגי גרר בעלי הסמכה וניסיון רב בטיפול זהיר ברכבים חשמליים ובמגוון אמצעי העמסה בטוחים. לכן, בכל מקרה של תקלה או צורך בגרירה, גרר יואב היא הכתובת שתספק לכם שירות איכותי, מקצועי ומהיר.

error: Content is protected !!
לחץ כאן וחייג